Vanové zástěny

Vanové zástěny umožňují využívat vanu také jako sprchový kout, což je ideální řešení především pro malé koupelny. Hlavní funkcí vanové zástěny je ochrana prostoru koupelny před vlhkostí a zachování soukromí při hygieně. Velkou předností vanových zástěn je jejich snadná údržba, jednoduchá montáž a manipulace.

Vanové zástěny v mnoha designech

Vanové zástěny jsou vyráběny ve dvou typech – skládací nebo pevné. Jednodílné vanové zástěny mívají skleněnou výplň a jsou velmi univerzální, vícedílné zástěny bývají buď skleněné, nebo plastové, a skládají se z několika pohyblivých částí.

Pevné vanové zástěny

Pevné vanové zástěny jsou velmi líbivé především díky jejich čistému designu. Jejich nevýhodou často bývá malá šířka. Pak jsou tyto zástěny spíše na ozdobu. Proto při výběru pevné vanové zástěny lze doporučit minimální šířku 80 cm. Pevné vanové zástěny bývají často sklopné, proto je vhodné neumisťovat je na stranu vany, kde je usazena vanová baterie. Další překážkou pro sklopení vanové zástěny je tvar vany, kdy horní reliéf vany tvoří hlavová opěrka.

Skládací vanové zástěny

Doporučení pro umístění pevné vanové zástěny jsou shodná s doporučeními pro zástěny skládací. Ty bývají opatřeny dvěma a více svislými rámy. Jejich výhodou je jejich skladnost – po složení tvoří tzv. harmoniku, a také větší pohodlí při sprchování, protože skládací vanová zástěna pokryje větší část vany. Naopak nevýhodou skládacích vanových zástěn je riziko usazování nečistot kolem rámů a jejich ztížená čistitelnost.

Zvolte parametry filtru:
od cost_unit do cost_unit
Nahoru
Kategorie
Nahoru
Přihlásit
Košík