Vodovodní baterie

Kvalita vodovodní baterie velmi ovlivňuje komfort při osobní hygieně. Při výběru vodovodní baterie je tedy vhodné se zaměřit jak na její vzhled, který je vhodné sladit s ostatními doplňky, tak na vlastnosti dané baterie. Moderní vodovodní baterie se vyznačují především jednoduchým a čistým designem a kvalitním provedením.

Vzhled vodovodní baterie

Základní rozdělení vodovodních baterií spočívá ve způsobu jejich umístění - nástěnné, stojánkové a podomítkové typy. Při nákupu nástěnných vodovodních baterií, které se instalují na stěnu, je důležité znát šířku rozteče přípojek – 100 nebo 150 mm. Stojánkové vodovodní baterie se instalují přímo na umyvadlo nebo vanu, jsou-li vybaveny otvorem pro baterii. Při využití moderní podomítkové baterie se vodovodní technika schová za obklad a viditelná je pouze páka. Podomítkové baterie se využívají u van a sprchových koutů.

Mezi nejčastější povrchové úpravy vodovodních baterií patří lesklý nebo matný chrom a nikl. Dalšími kovy používanými při výrobě baterií jsou mosaz, měď a bronz. Často se setkáváme také s kombinací těchto materiálů se sklem, plastem nebo dřevem.

Vlastnosti vodovodních baterií

Oproti dřívějším vodovodním bateriím nabízejí moderní baterie vlastnosti, které uživatelům usnadňují život. Patří sem omezovač průtoku vody, díky kterému je možné omezit maximální průtok vody přímo v kartuši. Další šikovnou vlastností je omezovač teploty vody, který zabraňuje průtoku velmi horké vody. Omezovač teploty i průtoku vody lze libovolně nastavovat podle vlastní potřeby.

Zvolte parametry filtru:
od cost_unit do cost_unit
Nahoru
Kategorie
Nahoru
Přihlásit
Košík